تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در توانمندسازی زنان برای دستیابی به حقوق خود است

کارنمای 4 دهه تلاش در حوزه زنان و خانواده

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در توانمندسازی زنان برای دستیابی به حقوق خود است

این کنفرانس مطبوعاتی با حضور سرکار خانم آیت اللهی، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با نگاهی به «کارنمای 4 دهه تلاش در حوزه زنان و خانواده» روز شنبه 1397/11/13 در محل دبیرخانه شورای­ عالی انقلاب فرهنگی  برگزار شد.
خانم آیت اللهی گفتند: از آنجا که شورای فرهنگی اجتماعی زنان مرکز فراقوه­ ای زنان و خانواده است و از بیشتر دستگاه­ های اجرایی نماینده دارد و این شورا همه دستگاه ­ها را تحت پوشش قرار می­ دهد لذا برای جمع ­آوری اطلاعات از مراکز امور زنان دستگاه­ ها به 57 دستگاه نامه دادیم تا از تلاش این مراکز در خصوص زنان در دولت­ های قبل باخبر شویم.
اساساً با پیروزی انقلاب اسلامی کم کم ساختارهایی به نفع زنان و خانواده انجام شد، شورای فرهنگی اجتماعی زنان با سیاست­گذاری، معاونت امور زنان با ایجاد هماهنگی بین دستگاه­ های اجرایی، مراکز حمایت از زنان در قوه قضائیه و مراکز مشورت زنان و خانواده در دستگاه­ های اجرایی همگی در ارتقاء وضعیت زنان و خانواده کوشیدند. به عنوان مثال 75 مصوبه از شورای عالی انقلاب فرهنگی تماماً یا بخشی از آن مربوط با زنان و خانواده می­ باشد.
در این رابطه طرح­ ها، قوانین، سازمان­ های غیردولتی و ... در حمایت از زنان ایجاد شد. حمایت­ های اجتماعی از زنان توسط کمیته امداد خمینی (ره) بسیار بوده یا ما شاهد تلاش هلال احمر، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، نهضت سوادآموزی، بهداشت، ورزش و ... در جهت تکریم شخصیت زن و تحکیم و تعالی بنیان خانواده در جمهوری اسلامی در جامعه بوده­ ایم.
نکته مهم آن است که پیام کلیدی جمهوری اسلامی ایران در 2 مفهوم مهم جمهوریت و اسلامیت خلاصه می­ شود که زنان در این 40 سال از مشارکت بالای اجتماعی در جامعه برخوردار بودند و یا در ابعاد دینداری و معنویت هم شاهد رشد چشمگیر معنویت و دینداری در آنان در جامعه نسبت به پیش از انقلاب بوده­ ایم.
البته مسئولین باید ضعف­ ها را بدانند تا درصدد رفع آنها برآیند، در هر حال ما خواستیم تا با نگاهی به گذشته قدردان زحمات دلسوزان نظام برای پیشبرد وضعیت زنان و خانواده در جمهوری اسلامی ایران باشیم و به امید پیشرفت بیشتر در حمایت از زن و خانواده و رسیدن به وضعیت آرمانی در جمهوری اسلامی ایران باز هم تلاش کنیم.
كد خبر تصويري:9121
منبع خبر :روابط عمومی شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده
تاريخ خبر:1397/11/14