تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


برگزاری اولین دوره "طرح ملی آموزش های هنگام ازدواج"

برگزاری اولین دوره
افزایش بی­ سابقه طلاق در سال­ های اخیر به عنوان یکی از آسیب­ های اجتماعی، از ابتدای سال جاری در دستور کار کارگروه ملی کاهش و کنترل طلاق به ریاست دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفت.
یکی از برنامه­ های مصوب این کارگروه، آموزش­ های زوجین هنگام ازدواج است که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراکز بهداشت اجرا خواهد شد.
طی این برنامه ملی، زوجین ضمن آشنایی با اهمیت و جایگاه خطیر خانواده، از دانش ­های ضروری و اولیه جهت تشکیل یک خانواده پایدار و صمیمی و وظایف اصلی خویش در این حریم مقدس مطلع خواهند شد.
در راستای این مصوبه، کمیته علمی "کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق" به ریاست خانم زهرا آیت ­اللهی، رئیس شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده به منظور توجیه و تکمیل اطلاعات مربیان مربوطه طی روزهای 22 و 24 مهرماه، کارگاه­ هایی تخصصی را در رشته ­های بهداشت و سلامت، اخلاق و تربیت اسلامی، مشاوره و روان­شناسی، حقوق و احکام زوجین در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می­ کند.
کارگاه ­های عمومی این نشست با حضور مسئولان کشوری و صاحب نظران علمی در روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت 8 تا 12 برگزار می­ شود.
دستگاه ­های همکار در این کارگروه ملی عبارتند از: قوه قضائیه، وزارت کشور، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده، وزارت ورزش و جوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر مدیریت حوزه­های علمیه کشور، سازمان بهزیستی، سازمان صداوسیما و سازمان برنامه و بودجه.
كد خبر تصويري:8361
منبع خبر :روابط عمومی شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده
تاريخ خبر:1396/07/17