تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


نقش بستن تصویر یک بانوی محجبه مسلمان بر تابلوی ورودی شهری در اروپا


شهرداری شهر «یوله» سوئد به منظور ارج نهادن به تفاوت‌ها، تصویر یک بانوی محجبه مسلمان را بر تابلوی خوشامدگویی ورودی این شهر به نمایش گذاشت

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، تابلوی دیجیتال «به یوله خوش آمدید» تصویر «سوزان هیندی» بانوی مسلمان ساکن این شهر را که محجبه است، نشان می‌دهد. یوله در شمال استکهلم، پایتخت سوئد، واقع شده که شهری بزرگ با ۷۵ هزار سکنه است. این تابلو برای خوشامدگویی به کسانی که از طریق جاده «چهار» وارد یوله می‌شوند نصب شده و نشان می‌دهد مردمان مختلفی در این شهر زندگی می‌کنند.

این اقدام شهردای علی‌رغم تحسین، اعتراضاتی را نیز در پی داشت. به طوری که برخی حجاب سوزان هیندی را نشان از آن دانستند که مردم سوئد بیش از اندازه به اسلام و مسلمانان روی آورده‌اند.

پس از این ماجرا، یک روزنامه محلی در خصوص سوزان هیندی نوشت: یک معلم شجاع ۳۲ ساله که با وجود سرطان و جنگ با آن کار خود را رها نکرده است.

بررسی‌های آماری سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد سهم مسلمانان از جمعیت ده میلیونی سوئد حدود ۸.۱ درصد است. این در حالی است که پس از بحران مهاجران در سال‌های اخیر تعداد مسلمانان در این کشور اروپایی افزایش یافته است. طبق قوانین دولتی سوئد، هیچ ممنوعیتی برای پوشش اسلامی، از حجاب گرفته تا برقه یا نقاب، وجود ندارد. زنان پلیس و آتش‌نشان‌ها نیز در آنجا می‌توانند حجاب داشته باشند. هرچند ممکن است برخی کارفرمایان، کارمندان خود را از استفاده از نماد‌های مذهبی یا سیاسی در ساعات کاری منع کنند.

كد خبر:43098
منبع خبر:باشگاه خبرنگاران جوان
تاريخ خبر:1397/12/09