تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


هفتمین «روز جهانی حجاب» برگزار می‌شود


یش‌بینی می‌شود صدها هزار نفر در برنامه‌های «روز جهانی حجاب»، که اول فوریه (۱۲ بهمن) در سراسر جهان برگزار می‌شود، شرکت کنند
به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ابوت‌اسلام؛ امسال برای هفتمین سال پیاپی، روز جهانی حجاب برگزار می‌شود.
 
اول فوریه هر سال «سازمان روز جهانی حجاب» از پیروان همه ادیان دعوت می‌کند تا این روز در حمایت از زنان مسلمان حجاب بر سر کنند.

هدف از گرامیداشت این روز، که در ۱۴۰ کشور جهان برگزار می‌شود، تقویت درک و مدارای دینی با دعوت مسلمانان بی‌حجاب و نیز زنان غیرمسلمان به استفاده از حجاب برای یک روز است.

در صفحه فیس‌بوک این سازمان آمده است: مأموریت کلی روز جهانی حجاب ایجاد جهانی صلح‌آمیزتر است که در آن شهروندان جهان به یکدیگر احترام بگذارند. این روز به ویژه بر مبارزه با تعصب، تبعیض و پیش‌داوری علیه زنان مسلمان تأکید دارد.

در روزهای باقیمانده تا اول فوریه زنان تجربه‌های خود در مورد حجاب را با هشتگ #WorldHijabDay در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. شعار امسال #FreeInHijab است.

نخستین بار«نظمه خان» اهل نیویورک این مناسبت را با هدف افزایش آگاهی عمومی درباره موضوعی که برای او و میلیون‌ها زن در سرتاسر جهان مهم و ارزشمند است پایه‌گذاری کرد.

او پس از اینکه بارها مورد آزار جسمی و عاطفی قرار گرفت، در فوریه سال ۲۰۱۳ از زنان پیرو ادیان مختلف درخواست کرد که برای یک روز حجاب بر سر کنند.
كد خبر:42923
منبع خبر:ایکنا
تاريخ خبر:1397/11/06