تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


تمجید نماینده کنگره هند از قوانین خانواده در قرآن


رانجیتا رانجن، نماینده کنگره هند، می‌گوید که با مطالعه قرآن دریافته که این کتاب آسمانی بهترین آموزه‌ها و قوانین مربوط به طلاق را دارد
به گزارش ایکنا به نقل از سیاست دیلی؛ رانجیتا رانجن (Ranjeeta Ranjan)، نماینده کنگره هند، از بخش سوپال (Supaul ) در ایالت بیهار هند گفت با مطالعه قرآن دریافته قوانین مربوط به طلاق در اسلام، بهترین قوانین در جهان است.

وی که در کنگره این کشور درباره لایحه‌ای برای منع سه‌طلاقه کردن سخن می‌گفت، افزود: من قرآن را مطالعه کردم و به این کتاب احترام می‌گذارم، زیرا قوانین بسیار خوبی درباره طلاق دارد.
 
رانجن گفت: من به قرآن افتخار می‌کنم. از دیدگاه این کتاب مقدس، زنان حقی برابر با مردان در طلاق دارند. در این کتاب گفته شده که روابط دو شخص و دو خانواده چگونه باید باشد. قرآن سعی می‌کند که در پنج مرحله از طلاق جلوگیری کند. هیچ قانونی درباره طلاق نمی‌تواند محکم‌تر از مطالب قرآن باشد.

رانجن خطاب به نمایندگان کنگره هند افزود: شما در این توهم هستید که زنان مسلمان به شما رأی می‌دهند، چون قانون منع سه‌طلاقه کردن را تصویب کرده‌اید. هندوها در بسیاری موارد بر خلاف آموزه‌های دین خود و در شرایطی که هنوز همسر قبلی خود را طلاق نداده‌اند اقدام به ازدواج مجدد می‌کنند؛ چرا شما به این موضوع توجه نمی‌کنید و فقط به مسلمانان می‌پردازید؟ اگر دولت بر تدوین قوانین مربوط به طلاق مسلمانان اصرار دارد، باید اصول قرآنی را بپذیرد زیرا بهترین قوانین هستند و جامعه اسلامی آن را بهتر می‌پذیرد.

یادآور می‌شود چندی پیش دادگاه عالی هند در حکمی سه‌طلاقه کردن را برای مسلمانان ممنوع و بی‌اعتبار اعلام کرد.
كد خبر:42723
منبع خبر:ایکنا
تاريخ خبر:1397/10/08