تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


تبلیغات خنده‌دار تلویزیون سوئد برای مبارزه با حجاب اسلامی


یکی از تبلیغات جدید اروپای‌ ها در کشور سوئد، پوشیدن حجاب اسلامی برای مسلمانان را خطری برای سلامت عنوان کرده است

گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، درحالی که کشورهای اروپایی به بهانه های مختلف با حجاب اسلامی و برقع زنان مسلمان مبارزه می کنند، در اقدامی خنده‌دار، کانال تلویزیونی سوئد به مهاجران، مسلمانان و دیگر مردم این کشور در رابطه با مشکلات احتمالی سلامتی و کمبود ویتامین D به دلیل تاریکی آب و هوا در  شمال اروپا هشدار داده و حجاب را یکی از عوامل عدم جذب ویتامین D توصیف کرد. یک روزنامه سوئدی نیز در همراهی با این شبکه تلویزیونی گفته که مهاجران سیاه پوست به ویژه از کشور سومالی پوست های تیره داشته و بیشتر از بقیه محتاج نور خورشید هستند.

در این کمپین جدید، شبکه ملی اس ویی تی در سوئد بر روی مسلمانان به ویژه زنان محجبه و با پوشش اسلامی متمرکز شده و به آنان هشدار داده که اگر می خواهند به پوشیدن حجاب ادامه دهند باید قرص‌های ویتامینی مصرف کرده که آن هم ممکن است کفایت نکند.

گفتنی است این تبلیغات تلویزیون سوئدی در حالی علیه حجاب اسلامی ادامه دارد که در فصل های بسیار سرد در سوئد، بسیاری از مردم این کشور لباس های زمستانی پشمی و بسیار ضخیمی به تن کرده و بیشتر روز را در خانه هایشان به سر می‌برند، و کمتر زیر نور خورشید قرار گرفته و از زیر سقف ساختمان های سرپوشیده بیرون می‌آیند.

مردم اسکاندیناوی در فصل‌های بدون خورشید در اروپا معمولا دچار کمبود ویتامین D می باشد.

كد خبر:42720
منبع خبر:خبرگزاری رسمی حوزه
تاريخ خبر:1397/10/08