تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار می شود


در سومین کنگره جمعیت زنان نواندیش مسلمان اعضای شورای مرکزی و دبیرکل انتخاب می شوند

سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش با حضور شخصیت های سیاسی و اجتماعی، دبیران کل احزاب، فعالان حوزه زنان و اعضای این تشکل سیاسی روز پنج شنبه 26 مهرماه در تهران برگزار می شود.

آذر منصوری عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: در سومین کنگره جمعیت زنان نواندیش مسلمان اعضای شورای مرکزی و دبیرکل انتخاب می شوند.
وی افزود: در این کنگره اساسنامه و مرامنامه این تشکل سیاسی نیز که با قانون جدید احزاب تطبیق داده شده، مورد رای گیری قرار می گیرد و نمایندگان استان ها از سراسر کشور، گزارش عملکرد دو سال خود را ارائه می دهند.
عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش یادآور شد: مقدمات تشکیل جمعیت زنان مسلمان نواندیش از سال 84 به همت شماری زنان اصلاح طلب آغاز شد و در سال 86 پروانه فعالیت این تشکل سیاسی صادر شد و پس از نوشتن اساسنامه، مرامنامه و برگزاری نخستین مجمع عمومی، این تشکل اصلاح طلب فعالیت های محدود خود را آغاز کرد.
منصوری ادامه داد: با توجه به اتفاقات سال 88 این جمعیت عملا نتوانست فعالیت های عادی خود را انجام دهد تا این که با انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران در سال 92، بار دیگر مجمع عمومی برگزار و شورای مرکزی جدید انتخاب شد.
وی همچنین اظهار داشت: در کنگره سال 95 اصلاحاتی در اساسنامه و مرامنامه جمعیت اعمال شد یکی از آن اصلاحات تشکیل هیات داوری و شورای مرکزی بود. این جمعیت فعالیت های زیادی در جهت ترویج و گفتمان سازی مشارکت سیاسی زنان و پرداختن به مقوله زن و نواندیشی دینی انجام داده است.
عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش خاطرنشان کرد: شورای مرکزی فعلی متشکل از 15 عضو و 6 عضو علی البدل است و این جمعیت در 26 حوزه استانی فعالیت دارد. دبیرکل این جمعیت در طول این سال ها فاطمه راکعی بوده است.
 
كد خبر:42461
منبع خبر:ایرنا
تاريخ خبر:1397/07/22