تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


فوق تخصص مهندسی ژنتیک در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس مطرح کرد

پروژه «بیوتروریسم آرایشی» دشمن علیه زنان ایرانی


کنترل جمعیت؛ هدف بعدی پروژه

فوق تخصص مهندسی ژنتیک گفت: هدف بیوتروریسم آرایشی کشتن نیست، بلکه به دنبال ناباروری دختران و پسران هستند و این پروژه روی جوانان 13 تا 25 سال با عنوان کنترل جمعیت در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، دستکاری ژنتیکی محصولات دامی و کشاورزی، چند دهه‌ای است که در کشورهای دنیا مطرح شده و نگرانی‌هایی را در خصوص سلامت انسان و محیط زیست برانگیخته‌ است، با این حال سود زیاد تولید محصولات دستکاری شده که با اصطلاح تراریخته مشهور شده‌اند، باعث شده با وجود نگرانی‌های تشکل‌های محیط زیستی و جمعی از متخصصان تغذیه و کشاورزی در سراسر دنیا، این محصولات رواج بیشتری یابند.

نقش محصولات تراریخته در بیوتروریسم چیست؟

در برخی محصولات آرایشی و بهداشتی از مواد تراریخته استفاده می‌شود که روغن‌های استفاده شده در لوازم آرایشی و بهداشتی، برای کاهش هزینه‌ها از مواد تراریخته استفاده می‌شود. پنبه استفاده شده در لوازم بهداشتی از پاکستان وارد می‌شود که تراریخته است و به دلیل ارزان بودن آن را می‌خرند.

شرکت مونسانتو 20 سال قبل ژنی را از میکروب  جدا و وارد پنبه کرد و بذر آن را به پاکستان که چهارمین کشور تولیدکننده پنبه است، داد. در حال حاضر تمام پنبه‌های وارد شده به کشور از پاکستان است. ما به این موضوع به شدت اعتراض داریم، با این حال طرفداران محصولات تراریخته در ایران اعلام کرده‌اند که به زودی کشت پنبه تراریخته در کشور شروع می‌شود. برای این موضوع لازم است کمپینی ایجاد شود تا اقدامات لازم برای جلوگیری از کاشت پنبه تراریخته صورت گیرد.


كد خبر:42207
منبع خبر:فارس
تاريخ خبر:1397/05/01