تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


درخواست بسیج زنان کشور از فراکسیون زنان مجلس؛ خلاءهای قانونی را برطرف کنید


نشست اعضای فراکسیون زنان مجلس با رئیس بسیج زنان کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی به ریاست پروانه سلحشوری بعدازظهر امروز(دوشنبه 24 خردادماه) با حضور رئیس بسیج زنان کشور در محل فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی برگزار شد و در این نشست رئیس بسیج زنان کشور به بیان برنامه‌ها و اهداف سازمان متبوع خود پرداخت و در این باره در نشست بحث و تبادل نظر شد.

مینو اصلانی رئیس بسیج زنان کشور با بیان اینکه هدف از این جلسه ایجاد هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت فراکسیون بانوان در جهت پیاده شدن اهداف سازمان بسیج عنوان کشور است، گفت: خلاءهای قانونی در حوزه زنان وجود دارد که نیاز است کمک فراکسیون زنان این خلاءهای قانونی برطرف شود.

رئیس بسیج زنان کشور ضمن ارائه گزارشی از نحوه فعالیت‌های نهاد متبوع خود، ادامه داد: سازمان بسیج زنان کشور با توجه به ارتباط نزدیکی با بانوان کشور دارد، می‌تواند به صورت دسته بندی شده مسائل و مشکلات زنان را به فراکسیون بانوان منتقل کند تا برای آن تدبیری قانونی اندیشیده شود و در این مسیر ما به کمک مجلس نیازمندیم.

تأکید اولادقباد بر استفاده از ظرفیت رسانه ملی برای معرفی خدمات بسیج بانوان

فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران نیز در این نشست با اشاره به ضعف مشکل روخوانی و روان‌خوانی قرآن فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور عنوان کرد: بسیج بانوان با توجه به دارا بودن مهدهای قرآنی می‌تواند در این جهت گامی جدی بردارد و در جهت تقویت موضوع و  نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در کودکان برنامه‌ریزی عملیاتی داشته باشد.

وی در ادامه به موضوع سن حساس و در حال گذار نوجوانی به جوانی اشاره و اضافه کرد: در این مقطع سنی افراد معمولا با بحران هویت مواجهند و لازم است سازمان بسیج بانوان متناسب با نیاز روز بانوان کشور برنامه‌ریزی داشته باشد.

وی یادآور شد: یکی از خلاء‌های امروز کشور موضوع تولید محتوای مناسب برای جوانان و نوجوانان است و در شرایطی که این تولید محتوا صورت نگیرد جوانان به سمت خوراکی که از سوی غرب تولید و تهیه شده است، گرایش پیدا می‌کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه ملی در تحقق اهداف سازمان بسیج بانوان تأکید و اظهار کرد: شناخت مناسبی از این جمعیت در سطح جامعه وجود ندارد و لازم است برای معرفی خدمات بسیج از ظرفیت صدا و سیما استفاده شود.

سلحشوری: فراکسیون بانوان و بسیج زنان کشور اهداف مشترک دارند

پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون بانوان نیز در پایان این نشست بر ضرورت تعامل فراکسیون بانوان و سازمان بسیج زنان تأکید کرد و با اشاره به مسائل و اهداف مشترک دو نهاد، عنوان کرد: هدف نهایی فراکسیون زنان و سازمان بسیج بانوان اعتلای کشور و جامعه زنان است و ما در چنین جلساتی می‌توانیم به راهکارهای مشترک نیز دست یابیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های مفید بسیج زنان کشور، گفت: لازم است چنین نشست‌هایی برای معرفی خدمات بسیج بانوان برگزار شود تا سوء تفاهمات در این عرصه از بین برود.

سلحشوری ادامه داد: بسیاری از برنامه‌هایی که رئیس سازمان بسیج در جلسه امروز عنوان کرد در برنامه‌های فراکسیون زنان و مجلس شورای اسلامی نیز قرار دارد به موضوع اشتغال زنان اشاره و اظهار کرد: کارآفرینی، گسترش مشاغل خانگی و استفاده از تعاونی‌ها جزو برنامه‌های مشترک فراکسیون زنان و سازمان بسیج بانوان است.

سلحشوری بر حمایت از زنان سرپرست خانوار تأکید و برنامه‌های بسیج بانوان کشور در حمایت از خانواده‌های زندانی را ستود و بر برگزاری نشست مشترک دیگری با حضور معاونت زنان رئیس جمهور و مسئولان سازمان بسیج زنان کشور تأکید کرد.

كد خبر:41943
منبع خبر:خبرگزاری خانه ملت
تاريخ خبر:1397/02/24