تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مجلس مالزی برای مقابله با ممنوعیت حجاب در هتل‌های این کشور قانونگذاری می‌کند


از جمع 88 هتل مورد بررسی قرار گرفته در ماه گذشته، 13 هتل قوانینی دارند که بر اساس آن پوشش حجاب برای بانوان شاغل در آن‌ها عملا ممنوع است
مجلس نمایندگان مالزی در پی گزارش ها مبنی بر ممنوعیت پوشش حجاب برای بانوان شاغل در بعضی هتل های این کشور، به بررسی اصلاحیه‌ای برای مقابله با تبعیض در محل کار خواهد پرداخت.
 
به گزارش مهرخانه، به نقل از ایرنا، «ریچارد ریوت» وزیر منابع انسانی مالزی در گفت وگو با رسانه های مالزی اعلام کرد که این وزارتخانه پس از فراهم کردن شرایط گفت و گوهای سه جانبه بین نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارمندان و جمع آوری تحقیقات مستند پیرامون این موضوع، لایحه اصلاحیه قانون کار را به مجلس ارائه کرده و قرار است در جلسات بعدی مجلس، به آن پرداخته شود.

خبرگزاری رسمی مالزی برنامه در این زمینه گزارش داد: از جمع 88 هتل مورد بررسی قرار گرفته در ماه گذشته، 13 هتل قوانینی دارند که بر اساس آن پوشش حجاب برای بانوان شاغل در آن‌ها عملا ممنوع است.

«ریچارد ریوت» همچنین خبر داد که اداره کار مالزی به این 13 هتل توصیه کرده که قوانین خود را اصلاح کرده و سیاست منع حجاب را متوقف کنند. وی همچنین اعلام کرد که مجمع هتل داران مالزی به تمامی اعضای خود دستور داده تا سیاست‌هایی را که باعث منع پوشش حجاب برای بانوان می‌شود، تغییر بدهند.

بر اساس آمار رسمی 61.3 درصد جمعیت 31 میلیون نفری مالزی را مسلمانان تشکیل می‌دهند و بر اساس قانون اساسی، اسلام دین رسمی این کشور است و پادشاه مالزی به عنوان «رئیس اسلام» وظیفه محافظت از آن را در این کشور دارد.

کشور پادشاهی مشروطه مالزی دارای 13 ایالت و 3 منطقه فدرالی است که 9 ایالت آن سلطان دارد. این سلطان‌ها به صورت چرخشی هر 5 سال یک بار به کاخ پادشاهی در منطقه فدرالی کوالالامپور رفته و بر این کشور سلطنت می‌کنند. 'یانگ دی پرتوان آگونگ' یا پادشاه مالزی مقامی است که اکنون در دست سلطان محمد پنجم کلانتان است.
كد خبر:41499
منبع خبر:مهرخانه
تاريخ خبر:1396/11/11