تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


وقتی رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی از اصلاح لباس‌های عاشورایی برآشفتند


همسو کردن طراحی لباس‌های عاشورایی با عرف و شرع از سوی کارگروه مد و لباس، شاخک های رسانه های آنور آبی را فعال کرد و از زبان ایرانیان خارج نشین به تمسخر این حرکت پرداختند

گروه جامعه خبرگزاری فارس، حالا دیگر مدتی است که دشمنان نظام و کشور سیاست پیشگی را کنار گذاشته و شمشیر از رو بسته‌اند. آنها اگر تا قبل از این سعی می کردند با جذب نیرو و نفوذ امیالشان را در این کشور محقق سازند حالا دیگر از این مرحله گذشته‌اند و فقط فرمان می‌دهند.

امروز بی بی سی و صدای آمریکا و ده‌ها شبکه فارسی زبان معاند بی هیچ ترسی از آن سوی آب خط می‌دهند و حتی در مواردی دستور صادر می‌کنند و متاسفانه به سرعت در این سو امیال و دستوراتشان محقق می شود. حالا دیگر می‌شود به سادگی از فرمان‌هایی که مستقیم و غیر مستقیم می‌دهند رد خیلی چیزها را گرفت و به خیلی چیزهای دیگر رسید.

آنها دیگر بی هیچ ترسی هرجا که احساس کنند حرکتی خلاف منافع آنهاست در قالب برنامه‌های نمایشی و جنگ و ... تلاش می‌کنند تا مانع ادامه آن حرکت شوند و هرجا بخواهند حرکتی محکم‌تر جلو برود در قالب برنامه‌ای مثل برنامه معرفی نشریات مسعود بهنود و ده‌ها برنامه دیگربه تشویق ن می‌پردازند و با تایید حرکت فرمان ادامه پر قدرت آن را می‌دهند. یکی از این نمونه موضع گیری ها در ماجرای طراحی لباس‌های عاشورایی بود. چندی پیش و از سوی کارگروه مد و لباس اولین قدمها در جهت ساماندهی لباس‌های عاشورایی و همسو کردن طراحی این لباس‌ها با عرف و شرع صورت گرفت که به نوبه خود قابل تقدیر و درخور توجه بود.

اگرچه شاید بعضی‌ها در داخل همین حرکت را معمول و کوچک دیدند اما گویی شاخک‌های آن ور آبی‌ها خوب‌تر کار می‌کنند و می‌توانند تا چند حرکت بعد را هم تشخیص دهند. آنها می‌دانستند که بهترین راه ضربه زدن به کشور، منحرف کردن صور دینی و پشت بند آن تضعیف و تخریب مظاهر دینی مردم است. می‌دانستند که اگر مظاهر دینداری که شاید مهمترین وجه ظهور و بروزش در ایام عاشورا است منحرف شود و بتوانند استحکام آن را با منحرف کردنش کلید بزنند به سادگی خواهند توانست ظواهر دینی منحرف شده مردم را به اسم انحراف دین در معرض دیدشان قرار دهند و میان مردم و شعائر دینی و مقاطع ظهور و بروز روحیات انقلابی و دینی فاصله ایجاد کنند. شاید به همین دلیل است که تا امروز در قالب چند برنامه تلاش کرده اند تا غیرمستقیم و از زبان ایرانیان خارج نشین به تمسخر این حرکت کارگروه مد و لباس بپردازند. تخریبی که نشان می‌دهد تا چه اندازه از این تلاش برای اصلاح لباس‌های عاشورایی برآشفته‌اند و لابد دستور تعطیلی‌اش را از همین حالا صادر کرده‌اند. دستور تعطیلی حرکتی که تلاش دارد تا مانع شیطنت هر شخص یا گروهی برای به انحراف کشیدن ظواهر عزاداری محرم از طریق لباس باشد.

كد خبر:40850
منبع خبر:فارس
تاريخ خبر:1396/07/20