تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در گفت‌وگو با ایسنا

بادامچی بیان کرد: شروط کمیسیون اجتماعی برای تصویب کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵سال


کمیسیون اجتماعی در صورتی این موضوع را تصویب می‌کند که با کاهش سن بازنشستگی مشکلی برای تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی به وجود نیاید

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر بررسی دقیق لایحه خدمات کشوری به خصوص بند مربوط به کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال گفت: کمیسیون اجتماعی در صورتی این موضوع را تصویب می‌کند که با کاهش سن بازنشستگی مشکلی برای تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی به وجود نیاید.
محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: لایحه خدمات کشوری پیش از این به صورت آزمایشی اجرایی می‌شد که به مدت ۶ ماه نیز تمدید شد و اکنون دولت به دنبال تصویب جزئیات این لایحه برای اجرای دائمی آن است. وی افزود: براساس مصوبه دولت سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال در لایحه خدمات کشوری کاهش یافته است که قطعا این موضوع در صورت تصویب مجلس می‌تواند اجرایی شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر بررسی کارشناسی و دقیق این لایحه بعد از ارجاع به این کمیسیون گفت: کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال موضوعی است که پیش از این در قالب پیشنهادی در برنامه ششم توسعه در مجلس مطرح شد و نمایندگان با آن مخالفت کردند لذا به نظر می‌رسد که تصویب مجدد آن در قالب لایحه خدمات کشوری کار آسانی نیست. بادامچی توضیح داد: هر موضوعی که مرتبط با صندوق‌های بازنشستگی باشد برای کمیسیون اجتماعی حساسیت برانگیز خواهد بود چون در حال حاضر وضعیت مطلوب نیست و کمیسیون نمی‌خواهد با تصویب قانونی صندوق‌ها را با مشکلات بیشتری مواجه کند.

وی ادامه داد: ما به خوبی از منابع دولت آگاهی داریم بنابراین اگر دولت منابع پایدار و قابل اتکایی برای کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال در نظر گیرد با آن موافقت می‌کنیم چون ما نمی‌خواهیم مستمری بگیران دچار مشکل شوند و وضعیت صندوق‌ها به خطر افتد. بادامچی در پایان گفت: لایحه خدمات کشوری موضوع بسیار با اهمیتی است به طوری که تاکنون نیز کمیسیون بسیاری از طرح‌ها و پیشنهادات مربوط به استخدام‌ها، وضعیت قراردادها و صندوق‌ها را نگه داشته تا این لایحه تعیین تکلیف شوند.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری هفته گذشته از تصویب کاهش سن بازنشستگی زنان به ۲۵ سال در لایحه خدمات کشوری در دولت و عضویت معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در شورای عالی اداری کشور خبر داده بود.

كد خبر:40712
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1396/06/27