تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


روح افزا مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای زنان:

آرامش بدون ارزش گذاری به روح و جسم به دست نمی آید


گر دختر یا پسر ما در جامعه به گونه ای باشد که خودش برای روح و جسم و وابستگی های دلش ارزش قائل نباشد و به هر چیزی وابستگی پیدا کند و در مرحله جنسیت خلاصه شود، این فرد آرامش ندارد
برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع هفته عفاف و حجاب و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام سیدمحسن دعایی دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف کشور و دکتر فرشته روح افزا مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی – اجتماعی زنان  به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام سیدمحسن دعایی با اظهار به اینکه خانم ها و البته آقایان باید جایگاه و قیمت خودشان را در شبکه هستی مشخص کنند، اظهار داشت: معنای زندگی آن نیست که اگر آن را از من بگیرند دیگر نمی خواهم به زندگی ادامه دهم. فردی معنای زندگی اش پول است لذا اگر ورشکسته شود سکته می کند و از دنیا می رود. برخی معنای زندگی شان زن و فرزندانشان است و با پیشامد ناگواری برای آنها، آرزوی مرگ می کنند.

وی تاکید کرد: باید ببینیم آن چیزی که به زندگی معنا می بخشد چه چیزی است و ارزش انسان به چیست که با آن زندگی اش را معنابخشی کند و من این را نقطه آغازین حرکت به سمت یک تعالی می دانم.

دبیرکل جبهه فرهنگی حجاب و عفاف کشور با اشاره به اهمیت تفکر بر معنای زندگی گفت: اگر معنای زندگی ما به این تعریف شد که من موجودی هستم که از معدن عظمت الهی به یک دار تکلیف آمده ام تا اینجا خودم را بسازم و برای ابدیت سعادت خودم را در یک دار بی پایان رضوان الهی تامین کنم در منطق توحید، انسانیت و کمال، آن وقت جایگاه خودم را در عالم و شبکه هستی بازتعریف می کنم و بعد اجازه نمی دهم حریم شخصیتم به عنوان ابزار والای بی ارزش مورد تعدی دیگرانی که می خواهند از من سوء استفاده کنند، قرار بگیرد.

در ادامه دکتر فرشته روح افزا با اشاره به اهمیت آرامش در هر سطحی از زندگی، بیان داشت: فکر کنیم من می خواهم در زندگی سطح پایین زندگی کنم آیا این زندگی سطح عادی که می خواهم در دنیا داشته باشم نیاز به آرامش دارد یا خیر؟ آیا نیاز به جامعه ای دارد که بتوان به آن اطمینان کرد یا خیر؟

روح افزا در خصوص توجه دادن به ارزش های جامعه در پرتو عفاف و حجاب گفت: اگر در جامعه ای برخی از باورها در حال از بین رفتن است باید به داد هم برسیم تا نکند سیلی بیاید و همه را با خودش ببرد.

وی متذکر شد: اگر دختر یا پسر ما در جامعه به گونه ای باشد که خودش برای روح و جسم و وابستگی های دلش ارزش قائل نباشد و به هر چیزی وابستگی پیدا کند و در مرحله جنسیت خلاصه شود، این فرد آرامش ندارد.

روح افزا اذعان کرد: اندیشمندان جامعه اگر به درستی کار کرده بودند وضعیت در جامعه اینگونه نمی شد، متاسفانه تا به حال لایه های اصلی را نگفته ایم و فقط از کپی پیست استفاده می کنیم.
كد خبر:40235
منبع خبر:رادیو گفت و گو
تاريخ خبر:1396/04/21