تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

حمایت از زوج‌های نابارور از مولفه‌های اجرای سیاست‌های جمعیتی است


پزشکیان: یکی از مولفه‌های اجرای سیاست‌های جمعیتی حمایت از زوج‌های نابارور است

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مولفه‌های اجرای سیاست‌های جمعیتی حمایت از زوج‌های نابارور است. مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا  در خصوص راهکارهای بهبود وضیعت زوج‌های ناباروری اظهار کرد: دولت برای حمایت از زنان و مردان نابارور تاکید کرده است، خوشبختانه مجلس نیز اقداماتی را در تأمین منابع مالی برای رفع این بیماری انجام داده؛ کاهش هزینه‌های درمان ناباوری از جمله این اقدامات است. 

 وی با بیان اینکه پوشش بیمه برای حمایت از این گروه ضروری است، ادامه داد: در راستای بهبود وضیعت این زوج‌های ناباروری باید مراکز دولتی درمان ناباروری زنان و مردان در استان تقویت شود.   عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: زوج‌های نابارور درصدی از جمعیت کشور را درگیر کرده است؛ بنابراین باید طرحی همچون طرح تحول  سلامت آغاز شود  تا این زوج‌ها هزینه های کمتری را متحمل شوند. 

 پزشکیان خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و درمان و بیمه‌ها باید هزینه‌های درمان ناباروری را ارزیابی کرده و نسبت به پوشش بخش‌های مورد نیاز این قشر اقدام کنند.   نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به تقویت نهادها و موسسات حمایتی برای درمان ناباروری مردان و زنان عنوان کرد: وزارت بهداشت و درمان همچنین باید این ظرفیت را در استان ایجاد کند؛ چراکه یکی از بندهای سیاست‌های ابلاغی جمعیتی است؛ بنابراین باید شاهد حمایت بیشتری باشیم.

كد خبر:39930
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1396/03/01