تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


کریستین لودرز:

زنان باحجاب آلمان هدف تبعیض قرار می‌گیرند


رئیس آژانس مقابله با تبعیض آلمان اعلام کرد که بسیاری از زنان با حجاب در محل کار و در زندگی اجتماعی هدف تبعیض قرار می‌گیرند
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از خبرگزاری آناتولی، «کریستین لودرز»، رئیس آژانس فدرال مقابله با تبعیض آلمان گفت: زنان دارای حجاب در جامعه آلمان انواع تبعیض را تجربه می‌کنند اما اغلب شکایتی نمی‌کنند.
وی افزود: این تبعیض‌ها در بازار کار، در باشگاه‌های ورزشی یا حتی در زمان اجاره کردن خانه همراه آنان است.
لودرز گفت: بسیاری از مردم نمی‌دانند که در آلمان ممنوع‌کردن حجاب و دیگر نمادهای دینی ممنوع است و کارفرمایان یا صاحبان باشگاه‌ها اجازه برخورد با افراد به خاطر استفاده ار نمادهای دینی را ندارند.
وی افزود: در سال ۲۰۱۶، بیش از ۲۱ هزار مورد شکایت از تبعیض داشته‌ایم که در این میان فقط ۳۰۰ زن مسلمان محجبه بودند؛ اما این آمار گویای واقعیت جامعه نیست.
در آلمان حدود ۵ میلیون مسلمان زندگی می‌کنند و آزادی‌های دینی در قانون اساسی این کشور مورد حمایت قرار گرفته است.
با این حال، زنان مسلمانی که حجاب می‌پوشند با افزایش تبعیض در سال‌های اخیر مواجه هستند که دلیل آن عمدتاً برنامه‌های تبلیغاتی احزاب پوپولیست و عوام فریب است که بحران مهاجرت را دستاویز اهداف سیاسی خود قرار داده‌اند.
گرچه آلمان، برعکس فرانسه، قوانین سختی علیه استفاده از نمادهای دینی به ویژه حجاب در اماکن عمومی ندارد؛ اما دادگاه عالی اتحادیه اروپا اخیراً قانونی تصویب کرد که به موجب آن به کارفرمایان اجازه داده شده است که کارکنان خود را از پوشیدن نمادهای دینی از جمله حجاب منع کنند.
كد خبر:39810
منبع خبر:ایکنا
تاريخ خبر:1396/02/16