تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


نماینده سابق مجلس در گفت‌وگو با فارس:

معاونت زنان تنها به دنبال حواشی و تامین مطالبات سازمان‌های بین‌المللی است


نماینده سابق مجلس شورای اسلامی: معاونت زنان کنونی تنها به دنبال حواشی و تامین مطالبات سازمان‌های بین‌المللی است و توجهی به وضعیت زنان داخل کشور ندارد

فاطمه آلیا نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار زنان گروه جامعه خبرگزاری فارس با بیان اینکه سیاست‌های دولت آینده باید به گونه‌ای باشد که وضعیت معیشتی مردم رونق پیدا کند، گفت: با بهبود وضعیت معیشتی خانواده ها، زنان به عنوان نیمی از جامعه آرامش پیدا خواهند کرد. وی افزود: وضع اقتصادی نامناسب و بیکاری موجب افتادن سنگینی بار معیشتی خانواده بر دوش زنان می‌شود.

آلیا با اشاره به اینکه زنان باید به دور از شعارهای نامزدها به برنامه‌های تحولی در وضع اقتصادی آنان که با رویکرد تحقق اقتصاد مقاومتی تهیه شده است، توجه داشته باشند گفت: علاوه بر این  مطالبه عام که به تامین آرامش، سلامت و امنیت خاطر زنان می‌انجامد، باید به مطالبات خاص و ویژه زنان نیز توجه شود. این کارشناس حوزه زنان تاکید کرد: مطالبه خاص و ویژه زنان، احقاق حقوق همراه با تکریم  آنان در جایگاههای مختلف اجتماعی است.

به عقیده وی کرامت مرحله‌ای فراتر از حقوق است و تامین حقوق زنان باید با کرامت همراه باشد نه منت و تحقیر. آلیا تاکید کرد: برآورده کننده این حقوق قطعا معاونت زنان در نهاد ریاست جمهوری است. وی با بیان اینکه معاونت زنان ریاست جمهوری باید فردی فرهیخته و با اندیشه‌ای مستقل مبتنی بر اسلام باشد نه واسطه ای برای اشاعه افکار غربی گفت: تنها با داشتن این خصوصیات، این معاونت می‌تواند به خوبی مطالبات زنان ایرانی  را پیگیری کند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر معاون امور زنان روحیه مطالبه‌گری ندارد و به دنبال این نیست که  مطالبات این حوزه  را به دیگر وزرا انتقال داده و قوانین را پیگیری کند تا به مرحله اجرا برسد. آلیا تاکید کرد: معاونت زنان در حال حاضر تنها به دنبال انجام مصاحبه،حواشی و تامین مطالبات سازمان‌های بین‌المللی است و توجهی به وضعیت زنان داخل کشور ندارد. در حالیکه وظیفه این نهاد تامین مطالبات زنان طبق فرهنگ اسلامی و سبک زندگی ایرانی است.

كد خبر:39749
منبع خبر:فارس
تاريخ خبر:1396/02/11