تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


معاون وزیر علوم:

بیش از 45 درصد دانشجویان کشور را بانوان تشکیل می دهند


معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: از مجموعه جمعیت دانشجویی کشور 45 درصد را بانوان تشکیل می دهند
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر روز یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه الزهرا (س) اظهار داشت: دانشگاه الزهرا (س) از افتخارات نظام آموزش عالی است.
وی گفت: دانشگاه الزهرا (س) نماد آموزش عالی بانوان در جمهوری اسلامی ایران است و به همین دلیل تلاش می کنیم زبانزد جهان اسلام باشد.
معاون آموزشی وزیر علوم با بیان اینکه 45 درصد جمعیت دانشجویی کشور دختران هستند، گفت: از این تعداد حدود 90 هزار نفر در مراکز دانشگاهی تک جنسیتی تحصیل می کنند و 10 درصد آن در دانشگاه الزهرا ادامه تحصیل می دهند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه الزهرا مسوولیت سنگینی دارد و برای رشد، توسعه و اعتلای آموزش عالی در بخش بانوان این دانشگاه نقش تاثیرگذاری دارد.
شریعتی ادامه داد: دانشگاه الزهرا هر چند در رتبه بندی در سطح دو کشور است اما می تواند به سطح یک کشور برسد و این امر مستنلزم اقداماتی است.
وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از سال گذشته به طور جدی بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح فرمودند و در این راستا چهار طرح بزرگ به وزارت علوم سپرده شده که دو مورد آن مربوط به نظام آموزشی و یکی از آنها ارتقای دانشگاه ها به طراز بین المللی است.
معاون آموزشی وزیر علوم تصریح کرد: اکنون بهترین دانشگاه های ما در رتبه بندی مختلف جهانی جایگاه حدودی بین 400 تا 500 را دارد.
وی گفت: براساس افق چشم انداز 1404 باید حداقل 5 دانشگاه به طراز بین المللی برسند.
وی در ادامه با توجه به نقش خیرین در آموزش عالی کشور گفت: خیرین نقش بسزایی در ساختن آینده کشور دارند و باید از شخصیت ارزشمند آنان تجلیل شود.
كد خبر:39600
منبع خبر:ایرنا
تاريخ خبر:1396/01/20