تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


معرفی حجاب در دبیرستان آمریکایی


«امینه براون»، دانش‌آموز دبیرستان «گرینوود» در ایالت ایندیانای آمریکا تصمیم گرفت تا به آن‌ها در مورد حجاب اطلاعات و آموزش بدهد
«امینه براون»، دانش‌آموز دبیرستان «گرینوود» در ایالت ایندیانای آمریکا که به خاطر حجابش همواره هدف نگاه‌های خیره و کنجکاو دیگر دانش‌آموزان بود، تصمیم گرفت تا به آن‌ها در مورد حجاب اطلاعات و آموزش بدهد.
 به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Daily Journal»، این دانش‌آموز مسلمان راهی پیدا کرد تا به همکلاسی‌هایش در مورد حجاب توضیح دهد.
 با کسب اجازه از مسئولان مدرسه و با تشویق معلمانش، امینه براون از ساعت نهار استفاده کرد تا ضمن توضیح اهمیت حجاب در دین اسلام، نحوه پوشیدن حجاب را نشان دهد و به دیگر دانش‌آموزان کمک کند تا مجموعه روسری‌هایی را که به مدرسه برده بود، امتحان کنند.
 براون برای دانش‌آموزان توضیح داد که قرآن کریم از مسلمانان می‌خواهد که محجوبیت و عفاف را در پوشش خود رعایت کنند و حجاب راهی برای عمل کردن به ایمان است.
 این تجربه موفق سبب شد که امینه براون، دانش‌آموز سال آخر، بتواند دبیرستان خود را با شناخت بهتری از دین اسلام ترک کند.
 براون گفت: بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی چیز زیادی در مورد اسلام نمی‌دانند. با این تلاش‌ها آن‌ها بیشتر در مورد اسلام خواهند دانست و دیگر در مورد دانش‌آموزان مسلمان قضاوت‌های نادرست نمی‌کنند.
كد خبر:39597
منبع خبر:ایکنا
تاريخ خبر:1396/01/20