تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس سازمان نظام روانشناسی : خانواده در کشور به دلایل مختلف در حال تهدید است


دکتر اللهیاری رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: وظیفه اصلی مراکز مشاوره این است که پایه‌های ازدواج از همان ابتدا درست بنا شود
دکتر اللهیاری در مراسم اعطای پروانه مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده که صبح امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد اظهار کرد: در گذشته بیش از 85 درصد از کسانی که کار مشاوره انجام می‌دادند روانشناس و مشاور نبودند اما بر اساس سخنان دکتر صبحی -مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و جوانان- فرآیند صدور مجوز مراکز مشاوره به گونه است که تنها برای کسانی صادر می‌شود که مطابق قانون صلاحیت تخصصی و حرفه‌ای دارند و فرآیند قانونی را طی کرده‌اند.

 وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه‌ای میان وزارت ورزش و جوانان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: وزارت ورزش و جوانان در میان دستگاه‌هایی که کار مشاوره انجام می‌دهند جزو پیشکستوان و پیشتازان است که به قانون عمل می‌کنند. رئیس سازمان نظام روانشناسی اظهار کرد: خانواده بنیادی‌ترین نهادی است که سرنوشت فرد در آن تعیین می‌شود. بسیاری از روانشناسان اعتقاد دارند که شکل گیری شخصیت انسانی فرد بر عهده خانواده است و اگر مادر و سپس خانواده نباشد فرد به خصایل و خصایص انسانی آراسته نمی‌شود و با این نگاه متاسفانه خانواده در کشور به دلایل مختلف در حال تهدید است که اگر به این نیاز خانواده‌ها و افراد پاسخ علمی که همان مشاوره و روانشناسی با نگاه ارزشی و فرهنگی است توجه نشود. طبیعتا آنان به انرژی درمانی و عرفان‌های کاذب روی می‌آورند. وی افزود: بنابراین ملزم هستیم که به امر مشاوره و روان درمانی خانواده‌ها بپردازیم تا از همان ابتدا کانون گرم خانواده ایجاد شود و فرد در آن به رستگاری مد نظر برسد.  اللهیاری ادامه داد: خوشبختانه در این دوره قانون برنامه توسعه ششم نگاه پیشگیری از آسیب اجتماعی و تحکیم مبانی خانواده را در دستور کار نمایندگان مجلس قرار داده است و احکام خوبی در این زمینه وجود دارد. از جمله می‌توان به مشاوره قبل از ازدواج، حین ازدواج و تا 5 سال بعد از ازدواج اشاره کرد. تا با حمایت از جوانانی که قصد ازدواج دارند آنها را در مسیر انتخاب درست برای ازدواج هدایت کند و جوانان با بهره گیری از مشاوره و روانشناسی تکالیف زناشویی خود را بدانند. بنابراین وظیفه اصلی مراکز مشاوره این است که پایه‌های ازدواج را از همان ابتدا درست بنا شود.

كد خبر:39190
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1395/11/19