تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رییس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی: جمهوری اسلامی مدل جدیدی از زنان را معرفی کرد


دکتر علم الهدی بیان داشت: یکی از این برکات جنگ تحمیلی این بود که زنان به ماهیت خود پی بردند اما بعد از آن نظام سلطه در جنگ نرم به سراغ عفاف و حیا رفت و زنان را مورد هدف قرار داد
رییس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جمهوری اسلامی مدل جدیدی از زنان را معرفی کرد،گفت: این مدل، مدل امام خمینی نام گرفته است و شرایط خوب زنان ایرانی نسبت به کشورهای توسعه‌یافته، التزام انقلاب به اسلام ناب و مکتب اهل بیت است.
به گزارش ایسنا، دکتر "جمیله علم‌الهدی" در اختتامیه هفتمین دوره آموزشی "شجره طوبی" با اشاره به برکات انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس گفت: مدل حضرت امام خمینی(ع) با انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی توسعه یافت. به تعبیر ایشان، جنگ تحمیلی برکات زیادی داشت که یکی از این برکات این بود که زنان به ماهیت خود پی بردند.
وی افزود: خطاب به دوستانم در سوریه و عراق هم می‌گویم که شما شرایط بسیار خوبی برای احیای زن مسلمان بر اساس مدل حضرت امام خمینی(ره) دارید. این شرایط ظرفیت‌های زیادی را آشکار و مزیت زنان نسبت به مردان را در بروز فضای معنوی روشن می‌کند.  در این شرایط کارکرد تربیتی خانواده به خوبی مشخص می‌شود؛ در واقع معلوم می‌شود که نهادهای آموزشی امکان تربیت شهیدان را ندارند و شرایط جنگی تعریف مادری، همسری و دختری را جدید می‌کند. همچنین معلوم می‌شود حجاب، عفاف و حیا چه تاثیر عمیقی در رشد معنویت دارد.
وی افزود: امید است به کمک اهل بیت (ع) بتوانیم الگوی زن انقلابی را به جهان ارائه دهیم.
رییس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به آفات پس از جنگ تحمیلی گفت: بعد از جنگ تحمیلی و معلوم شدن این امتیازات، نظام سلطه در جنگ نرم به سراغ عفاف و حیا رفت و زنان را مورد هدف قرار داد؛ چنانکه خانواده بیشترین هدف مبارزات نظام سلطه جهانی است.علم‌الهدی این جنگ را پیچیده‌تر از جنگ تحمیلی خواند و تصریح کرد: دشمن در داخل خانه با ما می‌جنگد و هیچ نقطه‌ای دور از چشمش نمانده‌ است.
كد خبر:39169
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1395/11/13