تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


تغییرات گسترده فرهنگی باعث طلاق های سریع در زندگی می شود


عضو شورای زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از مهمترین عوامل در تغییر فرهنگ ها خانواده است اما متاسفانه امروزه خانواده ها برای فرزندانشان مشاور نیستند.
کبری خزعلی در برنامه "صبح و گفتگو" رادیو گفت وگو به تحقیقات دو دهه پیش و مقایسه آن با تحقیقاتی که 5 سال پیش انجام شد، اشاره کرد و بیان داشت: این تحقیقات نشان از تغییرات گسترده فرهنگی می دهد که باعث طلاق های سریع در زندگی ها می شود.
ایشان با بیان اینکه عوامل مختلفی در تغییر فرهنگ زندگی ها دخیل هستند، عنوان داشت: از مهمترین عوامل در تغییر فرهنگ ها خانواده است. در خانواده هایی که ماهواره وجود دارد طلاق ها نیز بیشتر است و این در حالی است که آنها مدعی هستند با وجود ماهواره ما اعتقادات خود را حفظ کرده ایم اما حقیقت این است که آسان نگاه کردن به طلاق یکی از تاثیرات پنهان ماهواره ها است.
عضو شورای زنان شورای  عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: متاسفانه امروزه خانواده ها برای فرزندانشان مشاور نیستند و فرزندشان که دارد دوران بلوغ را می گذارد، توسط هم شاگردی ها و افراد دیگر هدایت می شود در حالی که خانواده باید کنار فرزندشان باشد.
وی به فضای فرهنگی داخل کشور نیز اشاره کرد و بیان داشت: علاوه بر ماهواره، فیلم ها و فضای فرهنگی داخلی نیز باعث سوق دادن افراد به فضای فرهنگی غیر واقعی از جامعه می شوند.
خزعلی به بیان عواملی که باعث وضعیت موجود شده اند اشاره داشت و گفت: خانواده اولین مسئول این وضعیت است و دوم آموزش و پرورش قرار دارد. قرار بود آموزش و پرورش برای دانش آموزان، مربیان و خانواده کلاس های آموزشی بگذارد تا این دوره گذار را آموزش دهند و مدیریت کنند تا جوان بتواند احساسات خود را کنترل و آن را مدیریت کند. قبل از ازدواج مدیریت نیاز است اما متاسفانه خود این مشاوره ها نیز بجای اینکه فرهنگ اسلامی ایرانی را نشان دهند، راه غلط را نشان می دهند.
قابل ذکر است، برنامه "صبح و گفتگو" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 7 صبح از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.
كد خبر:39117
منبع خبر:رادیو گفتگو
تاريخ خبر:1395/10/29