تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


آیت‌الله علم‌الهدی:

توسعه بی‌حجابی، بزرگ‌ترین نقشه دشمن برای تهی کردن کشور از نیرو انسانی است


آن روز برداشت متدین از نظام حکومتی، یک نظام بی‌دین و نظامی دشمن اسلام و قرآن بود که دست به یک سلسله حرکت‌های ناهنجار دین‌زدایی زده و باید در برابرش مقاومت کرد.
 امام جمعه مشهد توسعه بی‌حجابی را بزرگ‌ترین نقشه دشمن برای تهی کردن کشور از نیروی انسانی دانست و با هشدار به متولیان فرهنگی نسبت به کوتاهی در اقدامات مقابله با بی‌حجابی، گفت: تا شما یک برنامه فرهنگی درست کنید، ۱۰ها شوی لباس فرهنگ‌سازی حجاب شما را خنثی می‌کند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان، ظهر امروز ۱۷ دی ماه در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به میلاد امام حسن عسگری(ع)، رسالت ایشان را آماده‌سازی شیعه برای دوره غیبت عنوان کرد و افزود: وضعیت امام حسن عسگری(ع) در دوران کوتاه شش ساله امامت‌شان وضعیت استثنایی نسبت به همه ائمه معصومین(ع) بود.
وی با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضاخان اظهار کرد: آن روز برداشت متدین از نظام حکومتی،  یک نظام بی‌دین و نظامی دشمن اسلام و قرآن بود که دست به یک سلسله حرکت‌های ناهنجار دین‌زدایی زده و باید در برابرش مقاومت کرد.
علم الهدی ادامه داد: در همین مسجد گوهرشاد و شبستان‌های مجاور شهدایی به خاطر ایستادگی در مقابل یک جریان حاکم بی‌دین که فقط می‌خواهد دین زدایی کند تقدیم شد اما در آن روز به این نکته توجه نشد که کشف حجاب اجباری به وسیله یک مزدور انگلیسی به چه منظور اجرا شد.
امام جمعه مشهد با طرح این سوال که چرا انگلیس قبل از ورود به سیاست فعالیت خود را بر روی حجاب متمرکز کرد، افزود: رضاخان یک نوکر حلقه به گوش، بی‌سواد و چکمه به پای انگلیسی بود اما سوالی که مطرح است این است که چرا آن‌ها اول به سراغ زن‌ها و حجاب دخترهای کشورمان آمدند آیا دستور کشف حجاب اجباری تنها به منظور توسعه فحشاء بود.
وی بیان کرد: اینها به این نتیجه رسیده بودند که بیایند طرحی را اجرا کنند که در نتیجه اجرای این طرح نیروی انسانی کارآمد و اندیشمند در کشور به وجود نیاید و ایران از سرمایه انسانی خالی و تهی شود و تنها راه اجرای این برنامه را چادر از سر زن‌ها برداشتن دیدند.
علم الهدی با تاکید بر این که زن‌ها تنها در کانون زندگیشان انسان می‌سازند و بشر پرورش می‌دهند، تصریح کرد: انگلیسی‌ها با خود گفتند که اگر چادر را از سر این زنان بکشند و آنان را به یک عرصه هوس‌بازی بکشانند دیگر در دامن این زن‌ها نیروی انسانی و اندیشمند پرورش پیدا نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان خرسان رضوی با بیان اینکه زن‌ها انسان سازند و زن کارخانه‌ای است که خدا خلق کرده که انسان بیافریند، گفت: اگر این زن را از کانون عفت خانواده بکشند و به عرصه هوس‌بازی بیاورند دیگر انسان و اندیشمند پرورش نمی‌دهد و به جای آن افرادی عیاش و هوس باز تحویل جامعه می‌دهد، ما می‌بینیم که نسل سوم نیروهایی هستند که نمونه این نیروها را در نسل اول کمتر داشتیم.
وی ادامه داد: مادرهای انقلابی نسل سوم را پرورش دادند، زن نیروی آدم‌ساز است و دشمن می‌خواهد این نیرو را به بی‌بند و باری و هوس‌بازی بکشاند، الگوها و نمادهایی که از دروازه غرب وارد این کشور می‌شود و موارد فسق و فجوری که به دست وابستگان غربی در این کشور صورت می‌گیرد صرفا برای توسعه فحشا و بی‌حجابی نیست بلکه برای تهی کردن کشور از نیروی انسانی است .
علم الهدی با اشاره به اینکه اختلاط زن و مرد حتی در خانواده‌های مذهبی هم نفوذ کرده است، گفت: اینکه یک خواهر چادری با حجاب انقلابی با یک برادر بیگانه اجنبی و آن هم متدین حرف بزند، مثل خواهری که با برادرش حرف می‌زند درست نیست.
امام جمعه مشهد بیان کرد: درست است که هر زن مسلمان خواهر هر مرد مسلمان است اما این خواهری و برادری برقرار نمی‌کند، اختلاط زن و مرد خطرناک است، جلسات خانوادگی و میهمانی‌هایی که در خانواده‌های مذهبی وجود دارد و دختر جوان و عروس خانواده با صورت آرایش کرده مقابل برادر شوهر خود می‌نشیند و زانو می‌زند این منشا فساد در یک خانواده متدین است و شما متدینین باید این آفت اختلاط زن و مرد را از زندگی خود بردارید.
وی با بیان این که توسعه بی‌حجابی بزرگترین نقشه دشمن است، گفت: این نقشه هم کشور را از نیرو تهی می‌کند و هم ولنگاری را ترویج می‌دهد، پسر جوان حزب اللهی که در دل شور این انقلاب بار آمده اگر به دنبال صورت آرایش کرده و موهای پریشان یک دختر ولنگار راه افتد این دیگر نیروی بابصیرت نظام نیست.
علم الهدی با تاکید بر اینکه متولیان فرهنگ این مملکت باید به فکر باشند، افزود: ما تا حرف می‌زنیم می‌گویند ، حجاب با فرهنگ سازی درست می‌شود ما هم می‌گوییم با فرهنگ سازی درست می‌شود اما بی حجابی با چه چیزی علاج می‌شود، تا وقتی شما یک برنامه فرهنگی  بدهید که حجاب درست کند ده تا شوی لباس درست می‌کنند و دخترها و زن‌ها را به مسیر فساد می‌کشاند.
نماینده ولی فقیه  با بیان اینکه بعضی سیاسیون از خدا و پیغمبر باید بترسند، گفت: پیغمبر از اینها بازخواست خواهد کرد، همه هستی، زندگی و دنیا مقام و قدرت نیست که شما برای قدرت‌یابی خود یک رسانه پوسیده را به دست بگیرید و به من عمامه به سر طلبه فحش دهید.
وی ادامه داد: آقای حزب جریان‌سازی لائیک و وابسته به غرب چقدر می‌خواهید در این مملکت نفس بکشید که جوان معصوم را به بی‌بند و باری می‌کشانید تا اردوکشی سیاسی کنید.
علم الهدی تاکید کرد: هیچ قدرت اهریمنی جلو دار پیشرفت این نظام در دنیا نیست تا نظام ما به قدرت جهانگیر حضرت ولی عصر(عج) متصل شود.
كد خبر:38852
منبع خبر:ایکنا
تاريخ خبر:1395/10/17