تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مدیر حوزه‏‌های علمیه کشور:

۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور فعالیت می‎کنند


مدیر حوزه‎های علمیه از فعالیت ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور خبرداد.
 حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی بعد از ظهر امروز ۲۲ آذر در دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در دوران رژیم سابق نگاه خاصی به حوزه علمیه خواهران نبود ولی پس از انقلاب اسلامی ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور فعالیت می‎کنند.
وی افزود: توسعه و تقویت زیرساخت‌های این مجموعه به عنوان یک اولویت در بخش‌های مختلف مطرح شده است و امروز چهار هزار کادر و هفت هزار استاد در حوزه‌های علمیه خواهران فعالیت دارند.
جمشیدی از تاسیس ۲۰۷ انجمن دانش‌آموختگان و ۴۵ سازمان مردم نهاد توسط طلاب خواهران یاد کرد و افزود: اکنون ۸۰ هزار طلبه در حوزه‌های علمیه خواهران در حال تحصیل هستند و نزدیک به همین جمعیت از فارغ‌التحصیل شده‌اند که با توجه به این آمارها مجموعه حوزه‌های علمیه خواهران با ۱۸۰ هزار عضو بزرگترین تجمع دین محور زنان کشور را به خود اختصاص می‌دهد.
وی با بیان اینکه نزدیک به ۶۰ هزار مبلغ خواهر در کشور فعالیت دارند، عنوان کرد:‌ خواهران طلبه سرمایه ملی هستند که می‌توانند در عرصه‌های مختلف تحقق اهداف مورد نظر نظام اسلامی را رقم بزنند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور یادآور شد:‌ اکنون ۹۵ درصد اساتید حوزه‌های علمیه خواهران را بانوان تشکیل می‌دهند که این به عنوان یک موفقیت در کارنامه درخشان انقلاب اسلامی به ثبت رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه هشت هزار طلبه علمی در شبکه ملی کوثر بلاگ در حال تولید محتوای دینی هستند، اضافه کرد: جمعیت حاضر در حوزه‌های علمیه می‌توانند با استفاده از ظرفیت نهادهای فرهنگی تحول‌های بنیادین را در کشور رقم بزنند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور تصریح کرد: امروزه جمعیت شرکت کنندگان طلاب خواهران در جشنواره‌های استان‌های مختلف کشور از طلاب برادران بیشتر است که بیانگر رشد و توسعه علوم در حوزه علمیه خواهران است.
وی گفت: ۶۱ هزار و ۳۳۱ مورد اعزام توسط حوزه‌های علمیه خواهران در ماه مبارک رمضان امسال انجام شده است و به شکل پیگیر روند تبلیغی در این حوزه دنبال می‎شود.
جمشیدی اظهارکرد: حوزه‌های علمیه خواهران با هیچ دولتی مشکل نداشته است چرا که هیچ دولتی منکر حوزه‌های علمیه نیست و تلاش حوزه‌های علمیه برای ارتقای سطح فرهنگی و ترویج آموزه‌های دینی در جامعه است.
كد خبر:38580
منبع خبر:ایکنا
تاريخ خبر:1395/09/22