تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


زهرا ساعی:

تلاش برای تشکیل تعاونی‌های زنان در روستاها


معاونت توسعه مناطق روستایی و محروم کشور نیز امکانات خوبی را برای اجرای این طرح فراهم کرده است تا بتوانیم طرح مشارکت زنان روستایی را اجرا کنیم.
مدیرکل امور بانوان استاندار تهران، ارائه طرح‌های مشارکتی روستاییان در قالب تشکیل تعاونی‌های زنان در روستاها را از برنامه‌های استانداری خواند و گفت: معاونت توسعه مناطق روستایی و محروم کشور نیز امکانات خوبی را برای اجرای این طرح فراهم کرده است تا بتوانیم طرح مشارکت زنان روستایی را اجرا کنیم.
 زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: زنان روستایی که توانمند هستند و تمایل دارند در قالب طرح‌های کارآفرینی عملیاتی فعالیت کنند می‌توانند در قالب این طرح به مشارکت بپردازند و تمهیدات لازم نیز برای آنان اندیشیده شده است.
 مدیرکل امور بانوان استاندار تهران با اشاره به برگزاری جلساتی با برخی بخشداران و دهیاران استان تهران اظهار کرد: با مسوولان شهرستان‌های ملارد و ورامین جلساتی داشته‌ایم تا زنان توانمند روستایی را شناسایی و حلقه اولیه را تشکیل دهند و آنان بتوانند در قالب تعاونی فعالیت کنند. علاوه بر آن این بخش‌ها طرح‌هایی را که می‌توانند در روستای خود انجام دهند را به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران ارجاع دهند تا در این شورا مصوب شود و بتوانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.
 وی افزود: صندوق مهر امام رضا (ع) وام‌های خوبی را پرداخت می‌کند به گونه‌ای که آورده روستاییان بسیار کم و درصد سود پایین است لذا قصد داریم زنان روستایی بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
 ساعی در پاسخ به این پرسش که تا پایان سال جاری طرح‌های مشارکتی روستاییان در قالب تشکیل تعاونی‌های زنان در روستاها در چند درصد روستاهای استان تهران اجرا می‌شود، اظهار کرد: درصورت اجرای درست و دقیق آن امیدواریم در چند روستا این طرح اجرا شود البته موفقیت انجام این کار منوط به توانایی استانداری در جلب مشارکت روستاییان و تمایل آنان برای تشکیل تعاونی است.
كد خبر:29270
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1394/02/15